Styrelsen

LSU:s styrelse 2017 – 2018

 

 

Rosalin_web

Rosaline Marbinah

Rosaline är ordförande för LSU och kommer från Utrikespolitiska förbundet

 

Titel: Ordförande
E-mail: rosaline.marbinah@lsu.se
Telefon: 076-710 44 49
Twitter: @RMarbinah

 

 

 

 

Emelie Weski

Emelie är vice-ordförande i LSU:s styrelse

 

Titel: Vice ordförande
E-mail: emelie.weski@lsu.se
Telefon: 070-270 75 66
Twitter: @EmelieWeski

 

 

Kristin Olofsson

Kristin är vice-ordförande i LSU:s styrelse och kommer från Ung Vänster

 

Titel: Vice ordförande
E-mail: kristin.olofsson@lsu.se
Telefon: 073-802 00 96

 

 

Albin Westermark

Titel: Styrelseledamot
E-mail: albin.westermark@lsu.se
Telefon: 072-212 07 28
Twitter: @AlbinWestermark

 

 

Frank Berglund

Titel: Styrelseledamot
E-mail: frank.berglund@lsu.se
Telefon: 070-766 46 64
Twitter: @queerfectionist

 

 

Iman Djelloul

Titel: Styrelseledamot
E-mail: iman.djelloul@lsu.se
Telefon: 070-532 69 75

 

 

Julia Lindh

Titel: Styrelseledamot
E-mail: julia.lindh@lsu.se
Telefon: 076-390 01 77
Twitter: @cirkulationer

 

 

Linus Forsberg

Titel: Styrelseledamot
E-mail: linus.forsberg@lsu.se
Telefon: 072-907 91 33
Twitter: @Foppa97

 

 

Noura Berrouba

Titel: Styrelseledamot
E-mail: noura.berrouba@lsu.se
Telefon: 073-507 77 67
Twitter: @NouraBerrouba

 

 

Per Markus Risman

Titel: Styrelseledamot
E-mail: permarkus.risman@lsu.se
Telefon: 073-898 87 96
Twitter: @PMRisman

 

 

Sandra Rönnsved

Titel: Styrelseledamot
E-mail: sandra.ronnsved@lsu.se
Telefon: 070-607 91 36
Twitter: @Sandritweet

 

 

 

 

Nyhetsbrev

Veckans nyhetsbrev
Prenumerera på nyhetsbrevet:

© 2018 LSU. Powered by WordPress.

Daily Edition Theme by WooThemes - Premium WordPress Themes