Presidiet
Rosaline står framför en grå stenvägg. Rosaline ler och har en vit blus på sig med håret utsläppt.

Rosaline Marbinah

Ordförande

Talesperson för LSU

rosaline.marbinah@lsu.se

Emeli står framför en grå stenvägg. Emelie har ett rött hårband, blå blus och en röd,vit,blå kimono på sig.

Emelie Weski

Vice ordförande

Talesperson för Fredliga och inkluderande samhällen

emelie.weski@lsu.se

Noura står framför en grå stenvägg. Noura ler och har en blå blus på sig. Noura har rött läppstift.

Noura Berrouba

Vice ordförande

Talesperson för Mänskliga rättigheter och delaktighet

noura.berrouba@lsu.se

Ledamöter
Iman står framför en grå stenvägg. Iman har en svart tröja och ett silvrigt halsband runt halsen.

Iman Djelloul

Ledamot

Talesperson för
Agenda 2030

iman.djelloul@lsu.se

Lina står framför en grå stenvägg. Lina ler och har en ljus, benvit tröja på sig.

Lina Arvidsson

Ledamot

Talesperson för
Globalt Partnerskap

lina.arvidsson@lsu.se

Aza står framför en grå stenvägg. Aza har en svart polotröja på sig.

Aza Cheragwandi

Ledamot

Talesperson för
Arbetet mot hat och hot

aza.cheragwandi@lsu.se

Mathilda står framför en grå stenvägg. Mathilda har en svart tröja på sig.

Mathilda Laestadius

Ledamot

Talesperson för
Barnrätt

mathilda.laestadius@lsu.se

Lovisa står framför en grå stenvägg. Lovisa har en svart, mörkblå tröja på sig.

Lovisa Roos

Ledamot

Talesperson för
Ekonomisk-Politisk

lovisa.roos@lsu.se

Anneli står framför en grå stenvägg. Anneli har en mörkblå tröja på sig med rosa och gula fåglar som mönster.

Anneli Bylund

Ledamot

Talesperson för
Hållbart engagemang

anneli.bylund@lsu.se