Kontakta LSU och hitta hit!

Jag vill hitta kontaktuppgifter till:

Vi som jobbar på LSU:s kansli

Hannah Kroksson

Generalsekreterare på LSU

E-mail: kroksson@lsu.se
Telefon: 073-500 54 92

Anders Lindell

Verksamhetsledare för LSU:s arbete inom Politik och Påverkan

E-mail: anders.lindell@lsu.se
Telefon: 073-460 56 78

Rebecka Stenkvist

Verksamhetsledare för LSU:s arbete inom Organisation och Ledarskap

E-mail: rebecka.stenkvist@lsu.se
Telefon: 073-460 24 97

Joakim Lindgren

Kommunikatör och webbredaktör. Ansvarar för LSU:s webbsidor, nyhetsbrev & infomail

E-mail: joakim.lindgren@lsu.se
Telefon: 073-460 24 35

Tomas Hultman

Projektledare för Hållbart Engagemang och Ledarskap – HEL

E-mail: tomas.hultman@lsu.se
Telefon: 073-460 56 81

Ella Coogan

Ella är kommunikatör för projektet Hållbart engagemang och ledarskap – HEL.

E-mail: ella.coogan@lsu.se
Telefon: 073-460 56 75

Erica Midfjäll

Metodutvecklare inom projektet Hållbart engagemang och ledarskap, HEL.

E-mail: erica.midfjall@lsu.se
Telefon: 073-460 24 47

Ellinor Aaby Olsson

Utbildningsutvecklare

E-mail: ellinor.aaby.olsson@lsu.se
Telefon:

Elias Efvergren

Föräldraledig! Projektledare för LSU:s utvecklingssamarbeten i Belarus, Turkiet och Libanon.

E-mail: elias.efvergren@lsu.se
Telefon: 073-460 66 54

Tania Braimok

Projektetkoordinator för LSU:s utvecklingssamarbeten i Kenya, Zimbabwe och Myanmar.

E-mail: tania.braimok@lsu.se
Telefon: 070-037 91 89

Karin Lidström

Ersätter Elias som projektledare för LSU:s utvecklingssamarbeten i Belarus, Turkiet och Libanon.

E-mail: karin.lidstrom@lsu.se
Telefon:

Emelie Nilsson

Projektledare för LSU:s arbete inom Europa och EU

E-mail: emelie.nilsson@lsu.se
Telefon: 070-271 40 99

Seinab Hilowle

Projektledare för LSU:s arbete inom Demokratisk inkludering.

E-mail: seinab.hilowle@lsu.se
Telefon: 070-360 31 60

Feben Hadgu

Projektledare för LSU:s arbete inom Agenda 2030, FN och Norden.

E-mail: feben.hadgu@lsu.se
Telefon: 073-460 56 62

Hampus Nilsson

Utredare

E-mail: hampus.nilsson@lsu.se

Juhan Niila Stålka

Föreningsutvecklare

E-mail: juhan.niila.stalka@lsu.se

Telefon: 073-460 56 76

Vi som sitter i LSU:s styrelse

Rosaline Marbinah

Ordförande LSU

E-mail:
rosaline.marbinah@lsu.se
Telefon: 076-710 44 49

Twitter: @RMarbinah

Emelie Weski

Vice ordförande LSU

E-mail: emelie.weski@lsu.se
Telefon: 070-270 75 66

Twitter: @EmelieWeski

Kristin Olofsson

Vice ordförande LSU

E-mail: kristin.olofsson@lsu.se
Telefon: 073-802 00 96

Albin Westermark

Ledamot LSU

E-mail: Albin.westermark@lsu.se
Telefon: 072-212 07 28

Twitter:
@AlbinWestermark

Frank Berglund

Ledamot LSU

E-mail: frank.berglund@lsu.se
Telefon: 070-766 46 64

Twitter: @queerfectionist

Iman Djelloul

Ledamot LSU

E-mail: iman.djelloul@lsu.se
Telefon: 070-532 69 75

Julia Lindh

Ledamot LSU

E-mail:
julia.lindh@lsu.se

Telefon: 076-390 01 77

Twitter: @cirkulationer

Linus Forsberg

Ledamot LSU

E-mail: linus.forsberg@lsu.se
Telefon: 072-907 91 33

Twitter: @Foppa97

Noura Berrouba

Ledamot LSU

E-mail: noura.berrouba@lsu.se
Telefon: 073-507 77 67

Twitter: @NouraBerrouba

Per Markus Risman

Ledamot LSU

E-mail: permarkus.risman@lsu.se
Telefon: 073-898 87 96

Twitter: @PMRisman

Sandra Rönnsved

Ledamot LSU

E-mail: sandra.ronnsved@lsu.se
Telefon: 070-607 91 36

Twitter: @Sandritweet

Hitta till LSU

Besöksadress:
LSU – Sveriges ungdomsorganisationer
Gammelgårdsvägen 38-42, 112 64 Stockholm
(våning 6 i IOGT-NTO huset)

Postadress:
LSU
Box 121 32
102 24 Stockholm