
Du jobbar som Kanslichef, Föreningssekreterare, Generalsekreterare eller liknande i en av LSU:s medlemsorganisationer. Därför vill LSU bjuda in dig till terminens första GS-träff onsdag den 15:e mars klockan 08.00-09.00 där du får möta andra i liknande roll, lära dig mer om ett ämne samt byta erfarenheter.
Löneprocessen för 2023 är runt hörnet och det är givet att LSU anordnar en GS-träff på temat. Onsdag den 15:e mars 08.00 – 09.00 anordnar LSU terminens första GS-träff digitalt med fokus på förhandlingar av avtal, lönekartläggning och mycket mer. LSUs generalsekreterare Hannah Kroksson kommer att leda samtalet.
Dag: onsdag 15:e mars
Plats: Digitalt, ZOOM (länk skickas till anmälda)
Tid: 08.00-09.00
Är du intresserad? Anmäl dig senast 8:e mars.
Varmt välkommen!
Anmäl dig här!
EU:s Ungdomskonferens 2023!
20-22 mars ägde EU:s ungdomskonferens rum i Växjö och fem rekommendationer till EU:s ministerråd formulerades.
Ansök till Reykjavík Leadership Seminar 18–21 maj
Kom till Reykjaviks ledarskapsseminarium den 18–21 maj 2023 och stärk dina personliga ledarskapsfärdigheter, dela erfarenheter och bästa praxis!
Sök till ungdomsrörelsens ordförandenätverk!
Nu öppnar ansökan till Ordförandenätverket, LSU:s exklusiva årliga program för ordföranden i barn- och ungdomsorganisationer.